KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676445
*
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 17:14:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Carl Ewald Lönngren
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 17:14:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk mÃ¥lare född 1839, död 1902.Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41